Beykoz İlçesinde Yaşam Kalitesinin Yükseltilmesi İçin Sürdürülebilir Ve Akıllı Atık Yönetim Sisteminin Kurulması Projesi

Çevre Beratı

 

Beykoz Belediyesi, çevrenin korunması, geliştirilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması için göstermiş olduğu gayret ve çalışmaları dolayısıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından “Çevre Beratı”yla ödüllendirildi. 

 

Beykoz’u ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten belediyenin çevre, temizlik ve geri dönüşüm alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Çevre alanındaki çalışmaları takdir ve beğeniyle karşılayan Bakan Güllüce Beykoz Belediyesi’ni “Çevre Beratı”yla ödüllendirdi. Beykoz Belediyesi’nin “Sıfır Atık” projesi kapsamında kurduğu ve 8 farklı atığın aynı merkezde toplanarak geri dönüşüme gönderildiği “Atık Getirme Merkezi”ni inceleyen Bakan Güllüce: “Bakanlık olarak 2023 yılına kadar “Sıfır Atık”ı hedefliyoruz. Görüyorum ki Beykoz bunu çoktan başarmış, belediye başkanımızı kutluyorum” dedi. 

 

Çevre Beratı 2Çevre BeratıÇevre Beratı 3

 

Haber videosu için tıklayınız.

 

 

Kaynak: Çevre Bakanlığı'ndan Beykoz'u Onurlandıran Ödül-beykozbel.tr-28.03.2014